Türkçe
English

EMİROĞLU APARTMANI YÖNETİMİ

Apartlife Tesis Yönetim Hiz. Ltd. Şti. Tarafından Yönetim Hizmeti Verilmektedir.
Genel Uygulamalar Hakkında Bilgilendirme
05 Mart 2020, Perşembe
EMİROĞLU APARTMANI Yönetimi
Tümünü göster...
Merhaba,

Apartlife Tesis Yönetim Hizmetleri Ltd. Şti. olarak sunduğumuz yönetim hizmetinde tüm kat malikleri ve kiracıların eşit şekilde ve hakları savunularak, mağdur olmalarını engellemek için azami özen gösterilerek hizmet verilmektedir. 

Bilinmesi gereken hususlar;
Aidatlar
Her ayın 1. günü her daireye Aidatlar ve var ise güvenlik, otopark, ek düzenli ödemeler ilgili kategorilerle borç olarak kaydedilir. Bu ödemelerin son ödeme tarihi ilgili ayın 27. günüdür. Ödeme yapılmaması halinde bir sonraki ayın 1. gününden itibaren borç tutarına ödeme yapılan güne kadar AYLIK %5 oranında gecikme tazminatı uygulanır.
Ortak Faturalar
Isınma, Sıcak su, Ortak kullanılıp paylaştırma yapılan faturalar tarafımıza bildirilmesinden sonra ilgili dairelere yapılan paylaştırma doğrultusunda borç kaydedilir. 10 gün sonrası son ödeme tarihidir. Borçlandırmayı takip eden 30. gün ödeme hala yapılmamış ise borç tutarına ödeme yapılan güne kadar AYLIK %5 oranında gecikme tazminatı uygulanır.
Demirbaş Harcamaları
Demirbaş harcamaları sadece kat maliklerine arsa payı oranında paylaştırılır. Kiracılar bu tutardan sorumlu değildir. Ancak kiracı ödeme yapması halinde Kat malikine aylık ödediği kirasını demirbaş ödeme tutarı kadar eksik yatırabilir. Tarafımızca sağlanan demirbaş makbuzunu ev sahibine ibraz edebilir. 
Demirbaş harcamaları yapılan iş anlaşmasına bağlı olarak son ödeme tarihinde ilgili firmaya ödeme yapılabilmesi için son ödeme günü size sunulan evrakta yer alan tarihte hala ödenmemiş ise borç tutarına ödeme yapılan güne kadar AYLIK %5 oranında gecikme tazminatı uygulanır.
İcra-Yasal Takip Süreci
Son ödeme tarihini 30 gün aşan (Borçlandırma tarihinden 60 gün sonra) gecikme durumunda ilgili kiracı ve kat maliki için icra takip işlemi ilgili yetki verilen avukatlık ofisi tarafından başlatılır. İcra takibine alınan borç bakiyesinin tahsilatı avukatlık ofisi üzerinden yapılır. İcradaki kişinin icra işlemi sonrasındaki bina yönetim hesabına yapacağı ödemeler mevcut dönem ve gelecek dönem aidatlarından mahsup edilir. 

SMS ve E-Posta Bildirim;
SMS
SMS bildirimleri her ayın 1, 15 ve 28inde; Tatil olması halinde takip eden ilk iş günü yapılır. SMS bildiriminde karakter sınırı olması nedeniyle yalnızca kişinin kendi bakiyesi ve sorumlu olduğu dairelerin toplam bakiyesi bildirilir. 
E-Posta
E-Posta bildirimleri sistem üzerinden her ayın 1, 15 ve 28inde; Tatil olması halinde takip eden ilk iş günü yapılır. E-posta bildirimlerin kat malikleri sahip oldukları borç bakiyesi, kiracı aidat ödeme durumu, yapılacak ödemelerin (Aidat, Demirbaş, Enerji, Isınma, Sıcak su, Otopark, vb.) detaylarını ve toplam bakiyesini görebilmektedir. Ödeme linki üzerinden kredi kartıyla 3D güvenlik sistemiyle anında ödeme yapabilir. 
E-Posta bildirimlerinde daire sakini tarafından tercih edilen dil seçeneğinde bildirim yapılır. 

Ödemelerin İşletme Defterine İşlenmesi;
Havale-EFT-Şubeden Yapılan Ödemeler tarafımıza ilgili bankaların aylık, haftalık ve günlük yaptığı bildirimler doğrultusunda ortalama 5 iş günü içerisinde sisteme entegre edilerek otomatik işlenmekte oluşan makbuzlar sistem üzerinde kayıtlı ise e-posta ile otomatik paylaşılmaktadır. Aylık yaklaşık 180.000 ile 200.000 lira arasında yapılan ödemelerin işlenmesi sırasında sistemin ödemeyi otomatik işlemesi için Ödeme yapılırken açıklama alanına Daire Numaranızı, Adınızı, Soyadınızı mutlaka belirtmeniz gerekmektedir.
Banka entegrasyonu olan projelerimizde günlük otomatik işlenen hesapları raporlar alanından yada size özel hesap özetim alanından günlük kontrol edebilirsiniz. 

Çözüm Ortağımız Apsiyon mobil app yada web sayfası üzerinden sunulan ödeme imkanlarında kredi kartıyla peşin veya 12 ay vadeli ödeme imkanı bulunmaktadır. Ancak Kredi kartıyla yapılan ödemede alınan komisyon tarafımızca alınmamakta olup İYZİCO firmasının BDDK belirlediği oranlarda almış olduğu hizmet bedelidir. Kurum tarafınızca yapılan peşin/12 aya kadar vadeli ödemeyi takip eden ilk iş gününde 12 saat içerisinde hesabımıza aktardığı için ödemeyi yapan kişiden komisyon/Vade Farkı almaktadır.
Talepleriniz ve Şikayetleriniz
Taleplerinizi her zaman 08508404321 numaralı whatsapp hattımızdan, http://bit.ly/apart2020 adresindeki form üzerinden ilgili birimlerimize ulaştırabilirsiniz. 
Bina ortak alanda yapılan tadilat, tamirat, ses, gürültü ve görüntü kirlilikleri konularında ilgili daireler sizden gelen bildirimlere istinaden uyarılmaktadır. Israr durumunda tarafınızca ilgili zabıta birimine şikayet yapılmalıdır. Konu hakkında 3000TL tutarlarına kadar ulaşan cezai işlemler gürültü ve görüntü bozan sakin tarafından ödenmek durumunda kalabilmektedir. 

Bize ulaşan bildirimlere cevap sağlamak amacıyla oluşturulmuştur. 

Saygılarımızla 


Apartlife Tesis Yönetim Hizmetleri Ltd. Şti. 
Caddebostan Mah. Kantarcı Rıza Sok. No:9 D:1 34728 Kadıköy İstanbul
0850 840 43 21
apart@apartlife.com.tr
www.apartlife.com.tr


Yasak Elma Halit geri mi dönüyor? Talat Bulut geri dönecek mi?
Salı 01:32, 28 Eylül 2021
Yasak Elma dizisinin son bölümünde Ender'e gelen fotoğraflar şok etkisi yaratır. Yasak Elma dizisinde Ender ve dedektifin konuşması dikkat çekti. Peki ama Yasak Elma dizisine Halit geri mi dönecek?
Son dakika haberi: İngiltere'de yakıt krizi! Hükümetten yeni hamle
Salı 01:17, 28 Eylül 2021
Gelen son dakika haberine göre; İngiltere'de hükümet, yakıt tedarik sorununu çözmek için sınırlı sayıda askeri tanker sürücüsünün gerektiğinde görevlendirmek üzere hazır durumda bekletileceğini açıkladı.
Son dakika: Masumlar Apartmanı bu akşam var mı? 28 Eylül 2021 Masumlar Apartmanı hangi kanalda, saat kaçta? Masumlar Apartmanı bugün var mı yok mu?
Salı 00:47, 28 Eylül 2021
TRT 1 ekranlarında yayınlanan Masumlar Apartmanı dizisinin yeni bölüm tarihi merak ediliyor. Masumlar Apartmanı dizisinin bu akşam yayınlanıp yayınlanmayacağı konusu merak ediliyor. Peki ama 28 Eylül 2021 tarihli TRT 1 yayın akışında Masumlar Apartmanı var mı?

Çin’deki elektrik kesintisi Apple ve Tesla’yı da vurdu
Pazartesi 22:46, 27 Eylül 2021
Çin'deki elektrik kesintileri, aralarında Apple ve Tesla'nın da bulunduğu pek çok fabrikada üretimi durdurdu. Ülkenin kuzeydoğusunda bulunan bazı dükkanlar mum ışığında faaliyetlerini sürdürmeleri nedeniyle erken saatlerde kapatıldı.
Google, AB’den gelecek para cezasına karşı mücadele ediyor
Pazartesi 21:56, 27 Eylül 2021
Google'ın Android işletim sisteminde piyasa hakimiyetini kötüye kullandığı gerekçesiyle Avrupa Birliği (AB) tarafından kesilen para cezasına karşı açtığı davanın ilk duruşması gerçekleşti. Google temsilcileri mahkemede, komisyonun Apple ve Android arasındaki gerçek rekabet dinamiğini göz ardı ettiğini savundu.
Günlük vaka sayısı 27 bin 188
Pazartesi 20:35, 27 Eylül 2021
Türkiye'de son 24 saatte 353 bin 324 Kovid-19 testi yapıldı, 27 bin 188 kişinin testi pozitif çıktı, 206 kişi yaşamını yitirdi.

Apsiyon´a Hoşgeldiniz
17 Ekim 2018, Çarşamba
EMİROĞLU APARTMANI Yönetimi
Apsiyon, apartman ve siteler için geliştirilmiş bir web uygulamasıdır. Yöneticiler, günlük işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde yapabilir, site sakinleri ise sitenin finansal durumunu,duyuları ve anketleri takip edebilirler. Cep telefonunuzdan, bilgisayarınızdan, smart tvnizden, tabletinizden yani internete ulaşabileceğiniz her platformdan Apsiyon´a erişilebilirsiniz. Apsiyon ile apartman ya da sitenize özel bir web sayfası oluşturabilir, banka entegrasyonu ile kolay ve masrafsız bir şekilde ödemelerinizi yapabilirsiniz. Apsiyon´u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.Çoğunlukla açık
Çoğunlukla açık
İstanbul
28 Eylül 2021 Salı
17,2°C
Hissedilen 16,7°C
Nem %90
28 Eylül
Salı
Parçalı bulutlu
Parçalı bulutlu
29 Eylül
Çarşamba
Çoğunlukla açık
Çoğunlukla açık
30 Eylül
Perşembe
Açık
Açık
­­­22,8°C

16,2°C
­­­21,4°C

16,3°C
­­­21,2°C

15,8°C